SZTUKA W INTERAKCJI z Marcinem Kowalikiem – zapraszamy 2 września

Zapraszamy dorosłych i dzieci do wspólnego tworzenia obrazu z malarzem Marcinem Kowalikiem, dr hab. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie  

PRZYJDŹ I TWÓRZ Z NAMI SZTUKĘ W INTERAKCJI

SZTUKA W INTERAKCJI / Laboratorium z Mistrzem to wydarzenie obejmujące cykl 4 spotkań z 4 artystami tworzącymi w Krakowie.

Spotkanie z Marcinem Kowalikiem to drugie  z czterech spotkań ze sztuką w interakcji. Celem spotkań jest wspólne tworzenie obrazu, czyli interakcja między artystą, uczestnikami i wspólnym dziełem. Spotkania będą miały miejsce raz w miesiącu, a ich zwieńczeniem będzie wernisaż wszystkich prac powstałych w toku wydarzenia. Więcej o projekcie  tutaj 🙂

Zapraszamy do udziału w projekcie SZTUKA W INTERAKCJI / Laboratorium z Mistrzem wszystkich zainteresowanych sztuką i kulturą.  W trakcie spotkania będziecie mogli obserwować i współtworzyć obraz w interakcji z innymi uczestnikami oraz z artystą, w luźnej, nieoficjalnej atmosferze.

KIEDY

2 września 2018 r. godz. Od 11.00 do 16.00

GDZIE
w Krakowie w Muzeum Lotnictwa, al. Jana Pawła 39, dojazd ul. M. Markowskiego

Z KIM?

MARCIN KOWALIK studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Również pod kierunkiem tego pedagoga w 2009 r. zdobył stopień doktora, a w 2017 roku tytuł doktora habilitowanego. Obecnie jest asystentem w jego pracowni. Artysta mieszka i tworzy w Krakowie. Znajduje się w czołówce plebiscytu „Rzeczpospolitej” – „Kompas Młodej Sztuki”. Warstwa tematycznych zainteresowań Kowalika zamyka się w kilku cyklach, które nieprzerwanie realizuje: „Przestrzeń podróży”, „Pejzaż w pudełku”, „Nieznane królestwo”, „Back to Basics”, „Faza lustra”. Uczestniczył w około 40 wystawach w Polsce i wielu krajach świata. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Zamościa, Prezydenta Miasta Krakowa. Jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Regionalnych Muzeach w Stalowej Woli i Chełmie, Borowik Collection, Clifford Chance Collection i licznych małych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Teraz zaprasza do wspólnego tworzenia mieszkańców Krakowa.

DLA KOGO?

Dla każdego kto lubi malować lub interesuje go sztuka i tworzenie sztuki – zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

CO ROBIMY PODCZAS SPOTKANIA #SZTUKA W INTERAKCJI ?

Chcemy zaproponować Wam możliwość uczestnictwa w swoistego rodzaju malarskiej grze integracyjnej. 
Uczestnicy będą wspólnie pracować nad obrazami złożonymi z modułów (mniejszych obrazów). Praca będzie się składała z kilku etapów. 
W pierwszym etapie uczestnicy będą mieli za zadanie tworzyć obrazy. Charakter obrazów będzie dowolny, mieszczący się w tematyce (to znaczy każdy z uczestników tworzy władny obraz, według własnej koncepcji), jednakże ich obrazy będą zawierały w swoich założeniach kompozycyjnych określony kształt – schemat kompozycyjny (który wylosują). Uczestnicy będą pracować z wąską gamą przygotowanych przez artystę kolorów. Artysta Marcin Kowalik w tym wypadku czuwa nad całością wydarzenia, nad podziałem ról, doborem kompozycji i kolorów. W efekcie takich prac powstaną spersonalizowane moduły, które można teraz położyć na podłodze obok siebie i dzięki zawartych w nich przebiegach kompozycyjnych tworzą jeden obraz.
Następnie uczestnicy będą samodzielnie mieli możliwość ułożenia z powstałych obrazów autorskiego układu z tych wszystkich obrazków jakie w danym dniu powstały. W drugim etapie uczestnicy będą wybierać sobie obrazek (nie swój) i kontynuować pracę malarską nad nim rozwijając zapoczątkowany przez poprzedniego pracownika wątek po swojemu. Synchronizują przebiegi kompozycyjne, aby lepiej pasowały ze sobą po kolejnym złożeniu.
Prace są ponownie składane w całość, przy czym tym razem dołożone zostaje drugie tyle białych obrazów, gdzie białe i zamalowane zostają ułożone w szachownicę.
Następnie obrazki zostają trwale skręcone/połączone ze sobą i ustawione w pionie już jako jeden obraz. Uczestnicy tym razem mają za zadanie domalować w białych miejscach (na nowych dołożonych blejtramach) łącząc ze sobą przebiegi kompozycyjne z sąsiadujących z białymi zamalowanymi w etapach wcześniejszych. 
Efektem takiego spotkania z malarzem będzie ciekawa modułowa abstrakcyjna praca malarska (duży obraz), a działanie pod okiem artysty, jak i wszystkie założenia projektu gwarantują wysoką jakość tej pracy, która jest wynikiem wspólnej pracy. 

To swoista malarska integracyjna gra. 

PROGRAM  SZTUKI W INTERAKCJI /LABORATORIUM Z MISTRZEM:

Zapraszamy na nasze wydarzenie na Facebooku

https://www.facebook.com/events/251710815556502/

SZTUKA W INTERAKCJI Z CECYLIĄ MALIK 

? 22 WRZEŚNIA (SOBOTA), godz. 10:00 – 16:00 , NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY

SZTUKA W INTERAKCJI Z RAFAŁEM BORCZEM

? 13 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA), godz. 10:00 – 16:00  DWOREK BIAŁOPRĄDNICKI

SZTUKA W INTERAKCJI – WERNIAŻ PRAC 

? 17 LISTPADA (SOBOTA), godz. 18:00 – 19:00

 

Dziękujemy naszemu partnerowi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *