SZTUKA W INTERAKCJI z Cecylią Malik – zapraszamy 22 września

Zapraszamy dorosłych i dzieci do wspólnego malowania z artystką i aktywistką Cecylią Malik  

NAMALUJ Z NAMI WSPÓLNY OBRAZ !

SZTUKA W INTERAKCJI / Laboratorium z Mistrzem to wydarzenie organizowane przez Fundację Laboratorium Sztuki obejmujące cykl łącznie 4 spotkań z 4 artystami tworzącymi w Krakowie. Spotkanie z Cecylią Malik to trzecie spotkanie z cyklu. Celem naszego spotkania jest wspólne malowanie wraz z artystą. Spotkania będą miały miejsce raz w miesiącu, a ich zwieńczeniem będzie wernisaż wszystkich prac powstałych w toku wydarzenia. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. 

Zapraszamy do udziału w projekcie SZTUKA W INTERAKCJI / Laboratorium z Mistrzem wszystkich zainteresowanych sztuką i kulturą – dzieci, młodzież, dorosłych.

W trakcie spotkania będziecie mogli obserwować i współtworzyć obraz w interakcji z innymi uczestnikami oraz z artystą, w luźnej, nieoficjalnej atmosferze. 

KIEDY ?
22 września 2019 r. godz. od 11.00 do 16.00, ale zalecamy i zachęcamy serdecznie by pojawić się już o 11.00 kiedy przedstawimy założenia naszej pracy i wspólnego projektu

GDZIE ?
w Krakowie w  Nowohuckim Centrum Kultury

al. Jana Pawła II 232
31-913 Kraków

 Z KIM? 

Zapraszamy do wspólnego tworzenia z Cecylią Malik. 

Cecylia Malik to malarka, performerka, kuratorka, edukatorka i aktywistka.

Urodzona w 1975 roku. W latach 1995-2001 studiowała na Wydziale Malarstwa w krakowskiej ASP, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Misiaka. Laureatka stypendium Prezydenta Miasta Krakowa dla młodych twórców (2002 roku). Jest autorką wielu wystaw i projektów artystycznych, realizowanych w głównej mierze w Krakowie. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: Ikonostas Miasto, Koncert u Pana Żula (Galeria Zderzak Kraków), „365 Drzew” i „6 Rzek”.

Za realizację projektu „365 Drzew” otrzymała tytuł Kulturystki roku 2010, przyznawany przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia.

Owocem nagrodzonego projektu jest publikacja, pod tym samym tytułem, wydana w 2011 roku przez fundację Bęc Zmiana, w formie książki–albumu. Jest laureatką nagrody publiczności Kulturalne Odloty 2010 przyznawanej przez krakowską Gazetę Wyborczą – w kategorii artysta roku. Brała udział w Biennale fotografii w Poznaniu oraz w 11 Biennale Sztuki Współczesnej Dialogues w Petersburgu. 2012 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brała udział w wystawie „Artyści Brała udział w wystawie  „Artyści z Krakowa. Generacja 1970-19769? W Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Brała także udział w wystawie Leszek Misiak i uczniowie – Przestrzeń dla Sztuki – OPEN EYES FESTIVAL 2017, której kuratorem jest Joanna Gościej-Lewińska. Aktualnie zaangażowana w projekt Siostry Rzeki

Teraz zaprasza do mieszkańców Krakowa wspólnego zachwytu nad łąkami nowohuckimi i do wspólnego tworzenia. 

DLA KOGO? 

Dla każdego kto lubi malować lub interesuje go sztuka i tworzenie sztuki – zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież. 

CO BĘDZIEMY MALOWAĆ? 

Razem z Cecylią Malik przyjrzymy się uważnie przyrodzie wokół Nowohuckiego Centrum Kultury i rozpościerającym się wokół NCK przecudnej urody ŁĄKOM NOWOHUCKIM.

Łąki Nowohuckie to obszar ponad 57 ha pomiędzy centrum dzielnicy Nowa Huta a brzegiem Wisły.  Kiedyś w tym miejscu w średniowieczu znajdowało się starorzecze Wisły.  Na Łąkach występuje przeszło 20 zróżnicowanych zbiorowisk roślinnych i stwierdzono ponad 370 gatunków roślin kwiatowych m.in. rzadkie chronione  storczyki krwiste, goździki kropokowane.  Wystepuje tez ponad 37 lęgowych gatunków ptaków, wśród nich zagrożone w skali Europy: derkaczdzierzba gąsiorek i bączek.

Występują licznie dwa rzadkie gatunki motyli dziennych – modraszek telejus i modraszek nausitous. Na Łąkach występują jeszcze dwa rzadkie gatunki motyli – czerwończyk fioletek i czerwończyk nieparek.

Zapraszamy Was do wspólnego czerpania wraz z Cecylią Malik inspiracji z terenu wokół NCK i malowania wraz z nasza artystką.

Uczestnicy będą wspólnie pracować nad obrazami złożonymi z modułów (mniejszych obrazów).
Charakter obrazów powinien mieścić się w tematyce zarysowanej przez Cecylię Malik. Uczestnicy będą pracować z wąską gamą przygotowanych przez artystę kolorów. Artysta czuwa nad całością wydarzenia, nad podziałem ról, doborem kompozycji i kolorów. W efekcie takich prac powstaną spersonalizowane moduły, które można teraz położyć na podłodze obok siebie i dzięki zawartych w nich przebiegach kompozycyjnych tworzą jeden obraz.
Następnie obrazki zostają trwale skręcone/połączone ze sobą i ustawione w pionie już jako jeden obraz.

Efektem takiego spotkania z malarzem będzie ciekawa modułowa abstrakcyjna praca malarska (duży obraz), a działanie pod okiem artysty, jak i wszystkie założenia projektu gwarantują wysoką jakość tej pracy, która jest wynikiem wspólnej pracy. 

To swoista malarska integracyjna gra.

 
INNE WYDARZENIA W RAMACH WYDARZENIA: 

SZTUKA W INTERAKCJI Z RAFAŁEM BORCZEM

👉 13 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA), godz. 10:00 – 16:00

DWOREK BIAŁOPRĄDNICKI

SZTUKA W INTERAKCJI – WERNIAŻ PRAC 

👉 17 LISTOPADA (SOBOTA), godz. 18:00 – 19:00

Fundacja Laboratorium Sztuki to miejsce wspierania kreatywności i pasji w Krakowie, które łączy dwa światy – z jednej strony świat twórców i artystów, a z drugiej świat odbiorców tej sztuki. Głównym celem działalności jest pomoc młodym twórcom i artystom, by mogli robić to co kochają najbardziej oraz promowanie i upowszechnianie kultury i sztuki, w tym także sztuki pojawiającej się w przestrzeni publicznej. Adresatami pomocy Fundacji Laboratorium Sztuki są m.in. twórczo uzdolnione dzieci i młodzież, zwłaszcza ze środowisk wykluczonych społecznie, którzy z uwagi na miejsce czy warunki, w których żyją nie mają kontaktu z światem kolorów i barw. Fundacja chce pokazać im poprzez dostęp do świata sztuki, że ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność. Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw na stronie www.fls.org.pl oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku i Instagramie @laboratorium_sztuki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *