SZTUKA W INTERAKCJI z MIRĄ SKOCZEK-WOJNICKĄ – zapraszamy 29 lipca 2018 r.

Zapraszamy dorosłych i dzieci do wspólnego tworzenia obrazu z Artystką Mirą Skoczek-Wojnicką.

Przyjdź i twórz z nami SZTUKĘ W INTERAKCJI. 

KIEDY:
29 lipca 2018 r. godz. od 10.00 do 16.00

GDZIE:
w Krakowie, w Willi Decjusza przy ul. 28 lipca 1943 roku 17a

Z KIM?

MIRA SKOCZEK-WOJNICKA: Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w 1984 roku w pracowni wklęsłodruku i litografii). W 1994 roku podjęła studia podyplomowe w zakresie konserwacji architektury i urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Uprawia malarstwo, rysunek i projektowanie graficzne. Trzykrotnie wyróżniona w konkursie na „Najlepszą grafikę miesiąca”, Grand Prix w 1999 roku za grafikę „Rozmowa w katedrze”; w 2000 roku Nagroda „Złota Rama” w Krakowie w konkursie „Mały obraz”; w 2001 roku wyróżnienie w XIX Premio Firenze w kategorii eco da moderna za obraz „Fresk dla Leonarda”; w 2002 roku II nagroda w XX Premio Firenze w kategorii mostra virtuale za grafikę „Terra vecchia”; 2002 roku wyróżnienie w konkursie „Muzyka w malarstwie” – Tychy, za obraz „Melancholia dla keith`a Jarret” a z infantkami”. Swoje prace prezentowała na około 45 wystawach indywidualnych i około 100 zbiorowych w Polsce, Hiszpanii, Holandii, Włoszech i Niemczech. Artystka czerpie inspiracje z dawnego XVII-wiecznego malarstwa. Odnajdziemy w jej obrazach inspiracje z twórczości Velasqueza czy Rembrandta, a nawet odszukać możemy kobiety z obrazów Jana Vermeera. Strona internetowa Artystki: wojnicka.art.pl.

DLA KOGO?
Dla każdego kto lubi malować lub interesuje go sztuka i tworzenie sztuki – zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

Co będziemy robić podczas spotkania SZTUKA W INTERAKCJI z MIRĄ SKOCZEK-WOJNICKĄ?

Podczas naszego spotkania odwołamy się do malarstwa Diego Velasqueza i będziemy wraz z Mirą Skoczek-Wojnicką malować infantki.

Tytuł spotkania wskazany przez naszą Artystkę brzmi intrygująco: „Las Meninas Villi Decjusza”.

Decjusz był humanistą, który cieszył się przyjaźnią znakomitych europejskich humanistów a także był blisko powiązany z dworem Habsburgów. Z kolei linia hiszpańska Habsburgów była portretowana przez ulubionego przez Mirę Skoczek-Wojnicką malarza właśnie Diego Velazqueza.

Stąd zrodził się pomysł stworzenia „nowej”- „Las Meninas Villi Decjusza”.

Na trzech dużych płótnach (forma tryptyku -100×100 cm) zamierzamy wraz z osobami chętnymi do udziału w tym eksperymencie namalować w bardzo monochromatycznej skali kolorystycznej – biel, czerń i ultramaryna, hieratycznie ustawione „Nowe Panny Dworskie”, z białymi kryzami , a zamiast portretów każdy z Uczestników mógłby zinterpretować swoja podobiznę jako dość abstrakcyjną figurę geometryczną, bądź przestrzenną bądź płaską.

Dla przybywających dzieci, proponujemy malowanie czy rysowanie z reprodukcji, jako próbę nakłonienia najmłodszych do odwzorowania jednego z przedstawień Infantki Małgorzaty. Różnorodność interpretacji jej portretu przez wrażliwość dziecka, może okazać się bardzo pouczającą zabawą oraz przynieść jak najbardziej interesujące rezultaty artystyczne.

Będą kryzy, będzie atmosfera, będzie się działo.

Podczas spotkania chcemy pokazać, że sztuka jest czymś bliskim, czymś z czym można mieć kontakt, bez względu na to kim jesteś i gdzie pracujesz, ile masz lat. Odczarowujemy SZTUKĘ.

Uwaga: dla Uczestników spotkania przygotowaliśmy konkurs – zapraszamy do śledzenia wątków w wydarzeniu na Facebooku: TUTAJ

O projekcie

SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” to projekt obejmujący cykl 4 spotkań z 4 Artystami tworzącymi w Krakowie, którego celem jest wspólne tworzenie obrazu z Uczestnikami. Spotkania będą miały miejsce raz w miesiącu, a ich zwieńczeniem będzie wernisaż wszystkich prac powstałych w toku wydarzenia. 

Zapraszamy do udziału w projekcie SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” wszystkich zainteresowanych sztuką i kulturą. W trakcie spotkań będziecie mogli obserwować i współtworzyć obraz w interakcji z innymi uczestnikami oraz z Artystą, w luźnej, nieoficjalnej atmosferze.

Projekt SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa, pod honorowym patronatem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Więcej o projekcie TUTAJ.

Program SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” 2018 

 1. SZTUKA W INTERAKCJI Z MIRĄ SKOCZEK-WOJNICKĄ
  29 lipca (niedziela) 2018 r.

  godz. 10:00 – 16:00
  Willa Decjusza, ul. 28 lipca 1943 roku 17a, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ
 2. SZTUKA W INTERAKCJI Z MARCINEM KOWALIKIEM
  2 września (sobota) 2018 r.

  godz. 10:00 -16:00
  Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 39, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ
 3. SZTUKA W INTERAKCJI Z CECYLIĄ MALIK
  22 września (sobota) 2018 r.
  godz. 11:00 -16:00
  Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ
 4. SZTUKA W INTERAKCJI Z RAFAŁEM BORCZEM
  13 października (sobota) 2018 r.

  godz. 10:00 – 16:00
  Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ
 5. SZTUKA W INTERAKCJI – WERNISAŻ PRAC
  28 listopada (sobota) 2018 r.
  godz. 18:00 – 19:00
  ul. Dolnych Młynów 10 / Biała Sala, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ

Dziękujemy naszym Partnerom wspierającym spotkanie z Mirą Skoczek-Wojnicką: APA POLSKA – producentowi podobrazi i farb Renesans, St. Majewski – Kolorowy Świat Bambino, Saint-Gobain Building Glass, Saint-Gobain Weber Polska, Maspex – producentowi soków Kubuś i napojów Tymbark, Flügger farby – Malowanie może być proste, firmie Kotulski Marek Wyrób pędzli artystycznych i szkolnych za pędzle do malowania naszego wspólnego obrazu, Stowarzyszenie Willa Decjusza, ROXX Agency, Artinfo.pl, RMF Classic, TVP3 Kraków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *