„HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” – „Beautiful, Shattering, Slashing, Violent, Pinky, Hacking, Sphincter Painting” Damiena Hirsta – zapraszamy 15 czerwca 2019 r.

Podczas warsztatów kreatywności ze sztuką 15 czerwca 2019 r. w ramach projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU”, dzieci będą tworzyć maszyny do dzieł sztuki.

Kiedy: 15 czerwca (sobota) 2019 r. w godzinach od 10:30 do 12:30
Gdzie: HERVE, ul. Meiselsa 18, Kraków
Dla kogo: dla dzieci od 4 do 13 lat

Inspiracją dla warsztatów stał się obraz Damiena Hirsta z 1995 r. „Beautiful, Shattering, Slashing, Violent, Pinky, Hacking, Sphincter Painting”.

Na jego podstawie dzieci według własnej inwencji będą tworzyły swoiste maszyny tworzące dzieła sztuki.

Brzmi intrygująco?

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą przeżyć tę niesamowitą przygodę.

Warsztaty poprowadzi Nina Kulik – edukatorka, animatorka i pedagożka. Od kilku lat współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa. Znana z zamiłowania do czarnych ubrań, podstarzałych zwierząt i porcelany z rodziną królewską. OKO kolektywu edukacyjnego Oko i Ucho, które dostrzeże najmniejsze dziecko, największego rodzica i każdy miły gest. Uwielbia kiedy jest ładnie i mądrze. Przyznaje, że umie się bawić lepiej niż dzieci, ale stara się nad tym panować.

Mało tego, zaraz po warsztatach powstałe maszyny dzieci będą miały okazję wypróbować malując wspólnie z Artystką Bereniką Kowalską w ramach naszego drugiego projektu, który odbywać się będzie też tego dnia w HERVE SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” (Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ).

UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – warunkiem jest wcześniejszy zapis poprzez FB Laboratorium Sztuki lub poprzez wysłanie maila na adres fundacja@fls.org.pl i uzyskanie potwierdzenia. Osoby niezarejestrowane, które zjawią się w godzinie rozpoczęcia wydarzenia będą mogły wziąć udział w razie dostępności miejsc.

Zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć oraz publikację zdjęć i filmu na stronie internetowej Fundacji Laboratorium Sztuki oraz na jej profilach społecznościowych.

Projekt LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Więcej o projekcie TUTAJ.

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.


SPRAWDŹ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *