„HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” – „Leaping Laelaps” Charlesa R. Knighta z 1897 r. – zapraszamy 7 września 2019 r.

Nasze kolejne warsztaty kreatywności ze sztuką w ramach projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” zapowiadają się tym razem bardzo przyrodniczo. Zapraszamy na spotkanie z DINOZAURAMI i SZTUKĄ i zapewniamy, że do idealne połączenie.

Kiedy: 7 września (sobota) 2019 r. w godzinach od 10:30 do 12:30
Gdzie: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2, Kraków
Dla kogo: dla dzieci od 4 do 13 lat

Jaki obraz tym razem weźmiemy za punkt wyjścia?

Tym razem na warsztat weźmiemy obraz amerykańskiego malarza i paleoartysty Charlesa R. Knighta „Leaping Laelaps”.

Paleoartysta – to malarz, który zajmuje się wymarłymi zwierzętami, m.in. dinozaurami.

Charles od dzieciństwa interesował się przyrodą i kopiował ilustracje z książek przyrodniczych swojego ojca. Mimo wady wzroku (miał astygmatyzm i jednooczną ślepotę po urazie prawego oka) dostał się do Metropolitan Art School.

Jeszcze jako student wysyłał ilustracje do różnych czasopism i książek, specjalizując się w tematyce przyrodniczej. Podjął też wieloletnią współpracę z American Museum of Natural History, przygotował serię akwarel zdobiących sale muzeum.

Co będziemy robić?

Zapraszamy wszystkie nieustraszone dzieci do tajnego klubu poszukiwaczy dinozaurów.

Odnajdziemy kości najstraszliwszych prehistorycznych kreatur, sprawdzimy co robi tyranozaur w supermarkecie i czy to prawda ze jaja pterodaktyla świecą w ciemności.

Spróbujemy odnaleźć ostatnią brakującą śrubkę do maszyny czasu i przenieść się o 100 milionów lat w przeszłość.

Inspiracją będzie dla nas obraz amerykańskiego ilustratora i paleoartysty Charlesa R. Knighta „Leaping Laelaps” (walczące dryptozaury).

Będziemy czołgać się przez dżunglę, przesypywać piasek na pustyni i malować farbami akrylowymi – przydadzą się ubrania robocze.

Warsztaty poprowadzi Joanna Zbela – niesamowita edukatorka, pedagożka i specjalistka ds. podróży w czasie. Lubi wszystkie kolory, duże konstrukcje i marzy o tym, aby któregoś dnia zostać kangurem. Na co dzień wymyśla zwariowane zajęcia dla dzieci w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Współtworzy też ściśle tajny kolektyw edukacyjny Oko i Ucho.

UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – warunkiem jest wcześniejszy zapis poprzez FB Laboratorium Sztuki lub poprzez wysłanie maila na adres fundacja@fls.org.pl i uzyskanie potwierdzenia. Osoby niezarejestrowane, które zjawią się w godzinie rozpoczęcia wydarzenia będą mogły wziąć udział w razie dostępności miejsc.

Zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć oraz publikację zdjęć i filmu na stronie internetowej Fundacji Laboratorium Sztuki oraz na jej profilach społecznościowych.

Projekt LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Więcej o projekcie TUTAJ.


SPRAWDŹ TAKŻE:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *