SZTUKA W INTERAKCJI z DARIUSZEM MILCZARKIEM – zapraszamy 21 września 2019 r.

Zapraszamy dorosłych i dzieci do wspólnego tworzenia obrazu z Artystą Dariuszem Milczarkiem.

Przyjdź i twórz z nami SZTUKĘ W INTERAKCJI. 

KIEDY:
21 września 2019 r. godz. od 11.00 do 14.00

GDZIE:
w Nowohuckim Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 w Krakowie, w Galerii Białej

Z KIM?

DARIUSZ MILCZAREK: urodził się w 1985 roku w Radomiu. W 2011 roku z wyróżnieniem obronił pracę magisterską na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Również pod kierunkiem tego pedagoga w 2017 uzyskał stopień doktora. Został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami jak stypendium Janiny Kraupe-Świderskiej w 2009 roku, główną nagrodą w konkursie na plakat do sztuki Juliusza Słowackiego Beatrix Cenci zorganizowanym przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Był również laureatem Grand Prix ogólnopolskiego konkursu malarskiego im. Franciszki Eibish w 2012 roku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 roku oraz Prezydenta Miasta Krakowa w 2012 roku. Jego obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Strona internetowa Artysty: dariuszmilczarek.blogspot.com.

DLA KOGO?
Dla każdego kto lubi malować lub interesuje go sztuka i tworzenie sztuki – zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

Co będziemy robić podczas spotkania SZTUKA W INTERAKCJI z DARIUSZEM MILCZARKIEM

Zrobimy wspólnie malowany TEATR CIENI.

Będziemy tworzyć razem z Artystą Dariuszem Milczarkiem na wielkim płótnie i malować to co powstaje jako odbicie, co powstaje pomiędzy rzeczywistością a obrazem.

Tematem przewodnim tego spotkania będzie bowiem cień. Niezwykle kreatywny temat, który daje dużo możliwości to stworzenia niesamowitych rzeczy!

Cień… Czym jest cień? Co można z nim zrobić? Czy istniałyby bez światła? Czy można nim malować? Czy cień może być sztuką? Czy cień jednego może być cieniem czegoś innego? Czy można stworzyć coś nowego już z powstałego cienia?

Ciekawi? 

Każde z tych pytań będziecie mogli zadać już 21 września.

„Granica między światłem i cieniem jest jednym z najważniejszych wyróżników w malarstwie Dariusza Milczarka (…) Malarstwo według niego daje nieograniczoną swobodę wypowiedzi, wolność. Taka postawa jest wbrew powszechnym tendencjom, modom i godna szacunku, tym bardziej, że to świadoma decyzja, bezkompromisowa na rzecz jakże ważnej, kto wie czy nie najważniejszej wartości jaką jest bezinteresowne wypowiedzenie własnej prawdy o sobie i świecie, tu za pomocą malarstwa. Ważne więc jest to „jak” mówi, jak maluje” – tak o twórczości Dariusza Milczarka napisał prof. Stanisław Baj. Zapraszamy do oglądania prac Artysty, ale i zachęcamy wspólnie z nim do zwolnienia  nieco … warto spróbować. Ale najpierw zapraszamy do wspólnego tworzenia dzieła w interakcji z naszym Artystą podczas kolejnego spotkania SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM”.

O projekcie

SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” to projekt obejmujący cykl 4 spotkań z 4 Artystami tworzącymi w Krakowie, którego celem jest wspólne tworzenie obrazu z Uczestnikami. Spotkania będą miały miejsce raz w miesiącu, a ich zwieńczeniem będzie wernisaż wszystkich prac powstałych w toku wydarzenia. 

Zapraszamy do udziału w projekcie SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” wszystkich zainteresowanych sztuką i kulturą. W trakcie spotkań będziecie mogli obserwować i współtworzyć obraz w interakcji z innymi uczestnikami oraz z Artystą, w luźnej, nieoficjalnej atmosferze.

Projekt SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa, pod honorowym patronatem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Więcej o projekcie TUTAJ.

Program SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” 2019 

 1. SZTUKA W INTERAKCJI Z KAJĄ SOLECKĄ
  11 maja (sobota) 2019 r.
  godz. 11:00 – 14:00
  Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ
 2. SZTUKA W INTERAKCJI Z BERENIKĄ KOWALSKĄ
  15 czerwca (sobota) 2019 r.
  godz. 11:30 – 14:00
  HEVRE, ul. Meiselsa 18, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ
 3. SZTUKA W INTERAKCJI Z MIKOŁAJEM REJSEM
  15 września 2019 r. (niedziela)
  godz. 11:00 – 14:00
  MOCAK, ul. Lipowa 4, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ.
 4. SZTUKA W INTERAKCJI Z DARIUSZEM MILCZARKIEM
  21 września (sobota) 2019 r.
  godz. 11:00 – 14:00
  Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków
  Link do wydarzenia TUTAJ

Dziękujemy naszym Partnerom wspierającym spotkanie z Dariuszem Milczarkiem: APA POLSKA – producentowi podobrazi i farb Renesans, Maspex – producentowi soków Kubuś i Tymbark, firmie Fartus za fartuszki, Nowohuckie Centrum Kultury, ROXX Agency.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *