„HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” – „Postać rzucająca kamieniem w ptaka” Joana Miró – zapraszamy 19 października 2019 r.

Podczas najbliższych warsztatów kreatywności ze sztuką w ramach projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU”, które odbędą się 19 października  2019 r. wspólnie z dziećmi zainspirujemy się obrazem Joana Miró z 1926 r. „Postać rzucająca kamieniem w ptaka”.

Kiedy: 19 października (sobota) 2019 r. w godzinach od 10:30 do 12:30
Gdzie: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2, Kraków
Dla kogo: dla dzieci od 4 do 13 lat

Co będziemy robić?

Spotkamy się z mierzącą mniej niż metr na metr, „Postacią rzucającą kamieniem w ptaka”- obrazem Joana Miró z roku 1926.

Chwycimy za sznurki i schwytamy…

Co? Kogo?

Postać, ptaka, kamień…

Pomyślimy: Co by było gdyby ptak złapał kamień… papier… nożyce?

Stworzymy plastyczną opowieść.

Sprawdzimy czy słowa Artysty Joana Miró:

„Ważniejszy od samego dzieła jest efekt, jaki ono wywołuje. Sztuka może umrzeć, obraz może ulec zniszczeniu. Istotne jest ziarno, które zostało zasiane.” faktycznie tak działają – a przynajmniej spróbujemy 😉

A nasze warsztaty tym razem poprowadzi niesamowita Anna Widzyk-Kampa – mgr sztuki, malarka, animatorka, pedagog pracująca w oparciu o twórcze metody. Założycielka kolektywu Manula. Prowadzi m.in. Twórcze Harce – twórcze spotkania dla młodych mam i mał­ych dzieci w Rodzinek.pl. Instruktorka ogólnoplastycznych i malarskich obozów BTA KOMPAS. Absolwentka Studium Pedagogicznego (2010) oraz Wydziału Malarstwa (2012) Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Stażystka OTE KANGUR (2012/2013). Od kwietnia 2015 zaskakiwana każdego dnia małym wielkim ży­ciem syna Jeremiego. 

UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – warunkiem jest wcześniejszy zapis poprzez FB Laboratorium Sztuki lub poprzez wysłanie maila na adres fundacja@fls.org.pl i uzyskanie potwierdzenia. Osoby niezarejestrowane, które zjawią się w godzinie rozpoczęcia wydarzenia będą mogły wziąć udział w razie dostępności miejsc.

Zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć oraz publikację zdjęć i filmu na stronie internetowej Fundacji Laboratorium Sztuki oraz na jej profilach społecznościowych.

Projekt LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Więcej o projekcie TUTAJ.

Rejestracja możliwa także: TUTAJ


SPRAWDŹ TAKŻE:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *