„HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” – „Senne węże leżały zwinięte w swoich tajemnych kryjówkach” Martyny Borowieckiej – zapraszamy 7 grudnia 2019 r.

Tym razem zainspirujemy się sztuką, a dokładnie kolażami Martyny Borowieckiej – razem będziemy malować na wielkich płótnach, aby stworzyć jedno wielkie dzieło! Punktem wyjścia ostatniego spotkania w tym roku w ramach projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” będzie jej kolaż z 2018 r. „Senne węże leżały zwinięte w swoich tajemnych kryjówkach”.

Kiedy: 7 grudnia 2019 r. w godzinach od 10:30 do 12:30
Gdzie: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2, Kraków
Dla kogo: dla dzieci od 4 do 13 lat oraz wyjątkowo do malowania wspólnego obrazu zapraszamy także dorosłych

Podczas warsztatów pokażemy ostatnie kolażowe prace Martyny Borowieckiej-Mikuszewskiej oraz wspólnie będziemy malować niecodzienne zwierzaki.

Zapraszamy do wyjątkowej gry malarskiej. Malowanie przez losowanie – kolaż jako sposób na obraz 🙂 Czy pies chodzi w spodniach, a żyrafa w szaliku? W czym krowie do twarzy, może paski pasują do jej łatek? Zastawiasz się jakby wyglądała kura w naszyjniku z pereł albo słomianym kapeluszu? Na te wszystkie pytania nie potrzebujesz odpowiadać teraz, wzbogać swoją wyobraźnię o los szczęścia. Przyjdź i zakręć kołem, a niecodzienne połączenia zaskoczą nasze oczy. Zanim sięgniemy po pędzle umoczymy ręce w farbie, poszukamy ciekawych połączeń kolażując różne obrazki ze sobą. Zasiądziemy do stołu, gdzie wspólne skomponujemy przebrania dla zwierzaków. Następnym krokiem wtajemniczenia stanie się malarska podróż w nieznane zakamarki świadomości. Zanurzymy się w głęboko w świat fantazji, gdzie panować będzie wyłącznie magia sztuki. Będziemy szaleć tworząc, a nic oprócz wyobraźni nie będzie nas powstrzymywać. Daj się zaskoczyć i dołącz do nas! Tym razem malujemy WSPÓLNIE NA WIELKICH PŁÓTNACH.

Warsztaty poprowadzi  Martyna Borowiecka-Mikuszewska, malarka, artystka sztuk wizualnych. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysuje, tworzy obiekty i instalacje malarskie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP i doktor nauk plastycznych tej uczelni., Artystka reinterpretuje i uwspółcześnia język przedstawiania martwej natury. W tym kontekście interesuje ją szczególnie przetworzenie na własne potrzeby problematyki trompe l’oeil. Tworzy na płótnach iluzję trójwymiarowej przestrzeni, poddając szczegółowej analizie różnego typu materiały, jak plastik, aluminium, drewno czy tkaniny o zróżnicowanej fakturze.  Na swoim koncie ma na swoim koncie 7 wystaw indywidualnych m.in. w kieleckim BWA, pawilonie sztuki Ergo Hestii w Warszawie i kilku krakowskich galerii oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. tegorocznej wystawy 50 współczesnych malarek „Farba znaczy krew” z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka Grand Prix dwóch edycji Przedwiośnia, w 2014 i 2019 r. Pochodzi z Kielc, ale mieszka i pracuje w Krakowie.

UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – warunkiem jest wcześniejszy zapis poprzez FB Laboratorium Sztuki lub poprzez wysłanie maila na adres fundacja@fls.org.pl i uzyskanie potwierdzenia. Osoby niezarejestrowane, które zjawią się w godzinie rozpoczęcia wydarzenia będą mogły wziąć udział w razie dostępności miejsc.

Zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć oraz publikację zdjęć i filmu na stronie internetowej Fundacji Laboratorium Sztuki oraz na jej profilach społecznościowych.

Projekt LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Więcej o projekcie TUTAJ.

Dołącz do spotkania 7 grudnia 2019 r. TUTAJ


SPRAWDŹ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *