Startujemy z kolejną edycją warsztatów kreatywności dla dzieci w 2020 r.

Ubiegłoroczna edycja artystycznych warsztatów kreatywności dla dzieci w ramach projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” cieszyła się ogromnym powodzeniem. Kreatywność trzeba rozwijać od najwcześniejszych lat dziecka, a sztuka nie wybiera! My kochamy sztukę i kochamy się nią dzielić, dlatego zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci na nasze warsztaty kreatywności także w roku 2020. Projekt LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Kiedy i gdzie odbywać się będą warsztaty?

W tym roku spotykać będziemy się raz w miesiącu – zawsze w trzecią sobotę miesiąca w godzinach 10.30 – 12.00 .

Czyli dokładnie wg następującego harmonogramu:

  • 15.02.2020 r. 
  • 21.03.2020 r. 
  • 18.04.2020 r. 
  • 16.05.2020 r. 
  • 20.06.2020 r.
  • 19.09.2020 r. 
  • 17.10.2020 r. 
  • 21.11.2020 r. 
  • 4.12.2020 r. 

W 2020 r. warsztaty kreatywności odbywać się będą w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” przy ul. Papierniczej 2 w Krakowie w Zajeździe Kościuszkowskim.

Rejestracja na warsztaty – obowiązują zapisy

W trosce o komfort i bezpieczeństwo dzieci biorących udział w warsztatach liczba miejsc dla Uczestników projektu jest ograniczana – w jednych warsztatach może wziąć udział maksymalnie 40 dzieci.

Udział w warsztatach możliwy po dokonaniu wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem serwisu evenea.pl lub na stronie Fundacji na Facebooku pod adresem facebook.com/Laboratorium-Sztuki lub poprzez wysłanie zgłoszenia na e-mail: fundacja@fls.org.pl i otrzymanie potwierdzenia.

Osoby niezarejestrowane, które zjawią się w godzinie rozpoczęcia wydarzenia będą mogły wziąć udział w razie dostępności miejsc.

Zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć oraz publikację zdjęć i filmu na stronie internetowej Fundacji Laboratorium Sztuki oraz na jej profilach społecznościowych.

Zapraszamy do udziału!

Podczas warsztatów pokazujemy dzieciom jeden obraz i od niego zaczynamy nasze działania twórcze.

Czy uczymy historii sztuki? 

Pośrednio tak, ale naszym głównym celem jest wykorzystanie działań artystycznych do rozwoju KREATYWNOŚCI dzieci – naszych Uczestników 🙂

Obraz i jego historia to tylko punkt wyjścia naszego artystycznego szaleństwa.

Podczas warsztatów budujemy namioty z papieru, odkrywamy skrzynie sprzed 1000 lat i jajo dinozaura, pływamy z telefonami w Knossos, robimy maszyny malujące, malujemy gołymi stopami, losujemy to co malujemy – jednym słowem SZALEŃSTWO I KREATYWNOŚĆ poprzez sztukę.

W każdym dziecku drzemie dusza artysty!

Jeśli jako rodzic chcesz się przekonać zapraszamy na warsztaty artystyczne dla dzieci „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU”.

Warsztaty są dedykowane dla dzieci w wieku 4-13 lat – mieszkańców Krakowa i okolic bez udziału rodziców.

Link do cyklicznego wydarzenia dotyczącego tegorocznej edycji warsztatów na Facebooku: TUTAJ

Pierwsze tegoroczne warsztaty kreatywności

Punktem wyjścia pierwszego spotkania w nowym 2020 r. w ramach projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU”, które już 15 lutego będzie obraz Maxa Ernsta „Lot Mew”. Będziemy pod okiem Prowadzącej warsztaty Zuzanny Surmy malować zimową krainę. 

Sprawdź szczegóły na stronie:

Nowa grafika projektu

Wraz z informacją o pierwszych warsztatach, które już 15 lutego 2020 r., chcemy się także podzielić z Wami newsem – w tym roku będziemy funkcjonować z nową grafiką dla naszego cyklicznego wydarzenia jakim są artystyczne warsztaty kreatywności dla dzieci. Autorką jest Nina Kulik.

Od teraz szukajcie takich plakatów i takich grafik – to nasze wydarzenie dostało tak cudowną i piękna twarz.
Niedługo pokażemy Wam więcej.

Dziękujemy Nina Kulik – jesteśmy bardzo wdzięczni, że Laboratorium Sztuki ma szczęście do tak wspaniałych i zdolnych ludzi.

Z Niną Kulik mieliśmy okazję się spotkać na naszym wydarzeniu 15 czerwca  2019 r. w zeszłym roku w HEVRE (zobacz: „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” – „Beautiful, Shattering, Slashing, Violent, Pinky, Hacking, Sphincter Painting” Damiena Hirsta – zapraszamy 15 czerwca 2019 r.).

Bądź na bieżąco  

Wspieramy kreatywność i pasję – dołącz do nas i naszych społeczności oraz bierz udział
w organizowanych przez nas spotkaniach!

Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw podajemy na bieżąco
na stronie Fundacji fls.org.pl w dziale AKTUALNOŚCI oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku facebook.com/Laboratorium-Sztuki i fanpage projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” facebook.com/Laboratorium-Kreatywnosci oraz Instagramie @laboratorium_sztuki.

Chcesz do nas dołączyć w 2020 r.? – odwiedź stronę ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.


Więcej o całym projekcie LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” TUTAJ.


ZOBACZ TAKŻE:


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *