Projekt „LABORATORIUM Z MISTRZEM” – SZTUKA W INTERAKCJI
Cykl spotkań ze sztuką, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom Krakowa sztuki artystów związanych z Krakowem poprzez możliwość interakcji pomiędzy artystą i odbiorcą sztuki w akcie kreacji dzieła. Pośrednio projekt umożliwia edukację artystyczną i przybliża uczestnikom sztukę jako proces bliski i realny. Fizycznym efektem tej interakcji jest stworzenie przez Uczestników wspólnego obrazu/dzieła, które jest efektem interakcji Artysta-Uczestnicy. Od decyzji Artysty zależy sposób w jaki poprowadzi interakcję z Uczestnikami. Każde Spotkanie z Mistrzem jest organizowane z innym artystą, który jest związany z Krakowem lub który tu pracuje oraz w innym miejscu w Krakowie i okolicy. Dotychczas odbyły się 2 edycje.
Dowiedz się więcej TUTAJ.
Projekt LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU”
Projekt LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” to cykl kreatywnych warsztatów ze sztuką dla dzieci zainicjowany i organizowany przez Fundację Laboratorium Sztuki w 2019 r. w Krakowie. Nasza rzeczywistość zmienia się niezwykle dynamicznie. Istotnym warunkiem przetrwania jest kreatywność, która umożliwia to, by nasze społeczeństwo było aktywne i by aktywnie uczestniczyło w rozwoju. W ramach projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” proponujemy zatem warsztaty kreatywności dla dzieci wykorzystujące sztukę i działalność artystyczną, gdyż uważamy że ze sztuką warto zapoznawać dzieci od najmłodszych lat. W ramach kreatywnych warsztatów ze sztuką dla dzieci w wieku 4-13 lat poznajemy wybranych Artystów, ich twórczość oraz cechy charakterystyczne tej twórczości, interpretujemy, a na koniec malujemy i tworzymy dzieła zainspirowane obrazem, który stanowił temat wyjściowy danego warsztatu z wykorzystaniem różnych środków artystycznego wyrazu – malarstwa, kolażu, instalacji, performance – według wyboru Uczestników, Prowadzącego warsztaty oraz dostępnych materiałów (nie ograniczamy możliwości wyboru różnych form ekspresji artystycznej, chcemy łączyć różne jej gatunki muzykę, teatr, malarstwo). Punktem wyjścia do poszczególnych warsztatów w projekcie jest zawsze jeden obraz wybranego uznanego Artysty-twórcy, na kolejnych warsztatach inny.
Dowiedz się więcej TUTAJ.
Inauguracja działalności Fundacji – pierwszy wernisaż
Fundacja Laboratorium Sztuki swoją działalność zainaugurowała 17 listopada 2017 r. w Krakowie wernisażem połączonym z performancem zatytułowanym „MEANINGS”- UWALNIANIE MYŚLI Z FORMY.
„MEANINGS” tworzą prace malarskie Marcina Kowalika oraz Oliviera Whelana. Wernisaż połączony był z performancem, w trakcie którego jedna z prac, stworzona przez artystę Marcina Kowalika specjalnie w tym celu, została zdeframestrowana, a więc pozbawiona ram i uwolniona z formy. Towarzyszył temu prawdziwy spektakl światła i dźwięku. Wernisaż odbył się w wyjątkowym miejscu – całkiem innym niż zazwyczaj – aż 8 metrów pod ziemią w podziemiach budynku przy ul. Balickiej 123 o godz. 19.00.
Dowiedz się więcej TUTAJ.
Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw podajemy na bieżąco w AKTUALNOŚCI oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku facebook.com/Laboratorium-Sztuki i fanpage projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” facebook.com/Laboratorium-Kreatywnosci oraz Instagramie @laboratorium_sztuki.