O projekcie SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM”
Projekt SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” to cykl spotkań ze sztuką zainicjowany i organizowany przez Fundację Laboratorium Sztuki od 2018 r., którego celem jest przybliżenie mieszkańcom Krakowa sztuki Artystów związanych z Krakowem poprzez możliwość interakcji pomiędzy Artystą i Odbiorcą sztuki w akcie kreacji dzieła. Pośrednio projekt umożliwia edukację artystyczną i przybliża Uczestnikom sztukę jako proces bliski i realny. Fizycznym efektem tej interakcji jest stworzenie przez Uczestników wspólnego obrazu/dzieła, które jest efektem interakcji Artysta-Uczestnicy. Od decyzji Artysty każdorazowo zależy sposób w jaki poprowadzi interakcję z Uczestnikami. Każde spotkanie pt. „LABORATORIUM Z MISTRZEM” jest organizowane z innym Artystą, który jest związany z Krakowem lub który tu pracuje oraz w innym miejscu w Krakowie i okolicy.
Dotychczas odbyły się dwie edycje SZTUKI W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” 2019 i 2018 we współpracy z następującymi Artystami:
- Berenika Kowalska
- Cecylia Malik
- Dariusz Milczarek
- Kaja Solecka
- Marcin Kowalik
- Mikołaj Rejs
- Mira Skoczek-Wojnicka
- Rafał Borcz.
Chcesz więcej dowiedzieć się o Artystach współpracujących z Fundacją Laboratorium Sztuki i o ich twórczości – odwiedź stronę NASI ARTYŚCI.
Każda edycja odbywa się z tematem przewodnim. Tematami dotychczasowych edycji były „Teatr wyobraźni” oraz „Horyzonty”.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:
- „LABORATORIUM z MISTRZEM” 2019 r. – II edycja SZTUKA W INTERAKCJI
- „LABORATORIUM z MISTRZEM” 2018 r. – I edycja SZTUKA W INTERAKCJI
Cel spotkań SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM”
Celem spotkań w ramach projektu SZTUKA W INTERAKCJI jest możliwość interakcji pomiędzy Artystą i Odbiorcą sztuki w akcie kreacji dzieła. Pośrednio projekt umożliwia edukację artystyczną i przybliża Uczestnikom sztukę jako proces bliski i realny. Fizycznym efektem tej interakcji jest stworzenie przez Uczestników wspólnego obrazu/dzieła, które jest efektem interakcji Artysta-Uczestnicy.
W ramach projektu, na który składają się spotkania z różnymi Artystami, chcemy umożliwić Odbiorcom sztuki czynne uczestnictwo w akcie kreacji dzieła. Poprzez osobisty wkład i osobisty kontakt z Artystą, Odbiorca sztuki uzyskuje możliwość świadomego uczestnictwa w kulturze. Dzięki oczywistej interakcji Artysta-Odbiorca, każdy z Uczestników ma możliwość czerpać inspirację, a także ma możliwość kontaktu z Artystą. Celem Fundacji Laboratorium Sztuki w ramach projektu SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” jest stworzenie możliwości świadomego uczestnictwa w akcie kreacji dzieła dla mieszkańców miasta Krakowa.
Uczestnicy spotkań SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM”
Do udziału w każdej z imprez są zapraszani mieszkańcy danej dzielnicy i dzieci oraz młodzież (osoby z różnych grup wiekowych), szczególnie ze środowisk wykluczonych, w tym z domów dziecka, z którymi Fundacja współpracuje.
Na prowadzonych w roku 2019 i 2018 przez Fundację Laboratorium Sztuki cyklu spotkań z artystami obecni byli uczestnicy od 1,5 roku do 65 lat, malowały także całe rodziny, co wpływało na interakcję między Uczestnikami i ostateczny kształt tworzonej pracy z danym Artystą.
Dodatkowo do tworzenia wspólnej pracy z Artystą-malarzem zaprosiliśmy dzieci z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej św. Ludwiki w Krakowie, z którą Fundacja Laboratorium Sztuki współpracuje.
Dotychczasowi Partnerzy projektu SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM”
Projekt SZTUKA W INTERAKCJI edycja 2018 i 2019 współfinansowany był ze środków Miasta Krakowa, pod honorowym patronatem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Partnerzy wspierający:
- APA POLSKA – producent farb Renesans
- St. Majewski – Kolorowy Świat Bambino
- Flügger farby – Malowanie może być proste
- Saint-Gobain Weber Polska
- Saint-Gobain Building Glass
- VOLVO – Wadowscy Sp. z o.o.
- Maspex – producent soków Kubuś i napojów Tymbark
- Fartus – fartuszki
- „Art-Ram Edward Kudyba”
- Lubella
- Galeria Tortów Artystycznych
- kancelaria prawna GACH MIZIŃSKA
- ROXX Agency.
Partnerzy medialni:
- Artinfo.pl
- RMF Classic.
- TVP3 Kraków
Gościli nas w swoich przestrzeniach:
- Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
- HERVE
- Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
- Muzeum Lotnictwa Polskiego
- Nowohuckie Centrum Kultury
- Stowarzyszenie Willa Decjusza
- TYTANO – Miejski ekosystem idei – Dolnych Młynów.
Wszystkim Partnerom serdecznie dziękujemy za wspólne spotkania i działanie na rzecz rozwijania kreatywności i pasji u dzieci i młodzieży poprzez sztukę i interakcję z Artystami i współtworzonymi wspólnie dziełami!
Zapraszamy do współpracy i udziału w kolejnych edycjach SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM”!
Wspieramy kreatywność i pasję – dołącz do naszych społeczności i bierz udział w organizowanych przez nas spotkaniach!
Zapraszamy Wolontariuszy, Partnerów i Artystów do wspólnego działania na rzecz rozwijania kreatywności i pasji w ramach spotkań ze sztuką dla dzieci i młodzieży SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM”.
Chcesz więcej dowiedzieć się o tym jak można wesprzeć nasze działania – odwiedź stronę ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.
Chciałbyś wesprzeć nas w tych działaniach i tym samym włączyć się w inicjatywę edukacyjną jaką jest właśnie wspieranie kreatywności i pasji dzieci i młodzieży poprzez spotkania z Artystami? Skontaktuj się z nami pisząc wiadomość na e-mail: fundacja@fls.org.pl.
Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw podajemy na bieżąco w AKTUALNOŚCI oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku facebook.com/Laboratorium-Sztuki i Instagramie @laboratorium_sztuki.
SPRAWDŹ TAKŻE:
- Jak było na naszych wydarzeniach SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” w 2019 roku – zapraszamy na wideorelacje
- Jak było na naszych wydarzeniach SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” w 2019 roku – zapraszamy na fotorelacje
- Jak było na naszych wydarzeniach SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” w 2018 roku – zapraszamy na wideorelacje
- Jak było na naszych wydarzeniach SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” w 2018 roku – zapraszamy na fotorelacje