O FUNDACJI

Witamy w LABORATORIUM SZTUKI.

LABORATORIUM SZTUKI to miejsce, w którym chcemy promować sztukę oraz wspierać kreatywność i pasję. Fundacja nasza ma łączyć dwa światy – z jednej strony świat Twórców i Artystów, a z drugiej świat Odbiorców tej sztuki.

Chcemy pomagać i jednym i drugim – Artystom w tym, by dotrzeć do swoich Odbiorców, Odbiorcom w tym by zrozumieć Artystów.

Pomagamy też naszym najmłodszym artystom – czyli dzieciom i młodzieży, zwłaszcza tym, którzy z uwagi na miejsce czy warunki, w których żyją nie mają kontaktu z światem kolorów i barw. Chcemy pokazać im poprzez dostęp do świata sztuki, że ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność. Swoimi działaniami wspieramy m.in. dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych św. Ludwiki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krakowie.

Fundacja swoją działalność zainaugurowała 17 listopada 2017 r. w Krakowie wernisażem połączonym z performancem zatytułowanym „MEANINGS”- UWALNIANIE MYŚLI Z FORMY. Wśród realizowanych projektów znajdują się SZTUKA W INTERAKCJI – „LABORATORIUM Z MISTRZEM” oraz LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU”.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, komu bliskie są nasze cele, w szczególności artystów, studentów sztuk plastycznych, instytucje kultury, galerie, kuratorów sztuki i historyków sztuki ale także studentów, pedagogów.

Twórz z nami LABORATORIUM SZTUKI!

Wspieramy kreatywność i pasję – dołącz do naszych społeczności i bierz udział w organizowanych przez nas spotkaniach! 


PRZEJDŹ DO STRON:


Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw podajemy na bieżąco w AKTUALNOŚCI oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku facebook.com/Laboratorium-Sztuki i fanpage projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” facebook.com/Laboratorium-Kreatywnosci oraz Instagramie @laboratorium_sztuki.