W 2020 r. Prowadzącymi warsztaty LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” są:
Zuzanna Surma
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie przygotowała dyplom edukacyjny pt. Rzecz o rzeczywistości – książka artystyczna wraz z propozycją działań twórczych pod kierunkiem prof. Adama Brinckena, oraz aneksy artystyczne z malarstwa i ceramiki. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku etnologia i antropologia kulturowa na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej z dyplomem z ceramiki, wikliny i koronki. Uczęszczała do pracowni malarskiej prof. Janusza Matuszewskiego i dr Katarzyny Makieły-Organisty. W swoich działaniach artystycznych podejmuje temat martwych natur.
W 2019 r. Prowadzącymi warsztaty LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” byli:
Aleksandra Sikora
Urodzona w 1994 roku w Krakowie. Od 2015 roku studentka edukacji artystycznej na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 2017 roku obroniła licencjat z historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie przedmiotem
jej badań było szkolnictwo artystyczne kobiet w Krakowie na przełomie XIX i XX wieku. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i fotografią. Jak przystało na dziewczynę z sierpnia kocha słońce i czarny kolor.
Hanna Kowal
Anna Widzyk-Kampa
Mgr sztuki, malarka, animatorka, pedagog pracująca w oparciu o twórcze metody. Założycielka kolektywu Manula. Prowadzi m.in. Twórcze Harce – twórcze spotkania dla młodych mam i małych dzieci w Rodzinek.pl. Instruktorka ogólnoplastycznych i malarskich obozów BTA KOMPAS. Absolwentka Studium Pedagogicznego (2010) oraz Wydziału Malarstwa (2012) Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Stażystka OTE KANGUR (2012/2013). Od kwietnia 2015 zaskakiwana każdego dnia małym wielkim życiem syna Jeremiego.
Joanna Zbela
Edukatorka, pedagożka i specjalistka ds. podróży w czasie. Lubi wszystkie kolory, duże konstrukcje i marzy o tym aby któregoś dnia zostać kangurem.Tworzyła zwariowane zajęcia dla dzieci m.in. w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Cricotece, Domu Kultury Inspiro i podczas Kosmicznych Półkolonii. Uwielbia się uczyć i garściami czerpie inspiracje ze świata sztuki, nauki, filmów i literatury. Jest UCHEM kolektywu edukacyjnego Oko i Ucho. Uważnie słucha opowieści, pomysłów, marzeń, radości i zmartwień dzieci. Opowiada też historie, zmyśla bajki, przekazuje tajne informacje i prowadzi korespondencję z dinozaurami.
Martyna Borowiecka-Mikuszewska
Malarka, artystka sztuk wizualnych. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysuje, tworzy obiekty i instalacje malarskie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP i doktor nauk plastycznych tej uczelni., Artystka reinterpretuje i uwspółcześnia język przedstawiania martwej natury. W tym kontekście interesuje ją szczególnie przetworzenie na własne potrzeby problematyki trompe l’oeil. Tworzy na płótnach iluzję trójwymiarowej przestrzeni, poddając szczegółowej analizie różnego typu materiały, jak plastik, aluminium, drewno czy tkaniny o zróżnicowanej fakturze. Na swoim koncie ma na swoim koncie 7 wystaw indywidualnych m.in. w kieleckim BWA, pawilonie sztuki Ergo Hestii w Warszawie i kilku krakowskich galerii oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. tegorocznej wystawy 50 współczesnych malarek „Farba znaczy krew” z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka Grand Prix dwóch edycji Przedwiośnia, w 2014 i 2019 r. Pochodzi z Kielc, ale mieszka i pracuje w Krakowie.
Nina Kulik
Edukatorka, animatorka i pedagożka. Od kilku lat współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa. Znana z zamiłowania do czarnych ubrań, podstarzałych zwierząt i porcelany z rodziną królewską. OKO kolektywu edukacyjnego Oko i Ucho, które dostrzeże najmniejsze dziecko, największego rodzica i każdy miły gest. Uwielbia kiedy jest ładnie i mądrze. Przyznaje, że umie się bawić lepiej niż dzieci, ale stara się nad tym panować.
Więcej o projekcie LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” TUTAJ.
PRZEJDŹ DO STRON:
Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw podajemy na bieżąco w AKTUALNOŚCI oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku facebook.com/Laboratorium-Sztuki i fanpage projektu LABORATORIUM KREATYWNOŚCI – „HISTORIA JEDNEGO OBRAZU” facebook.com/Laboratorium-Kreatywnosci oraz Instagramie @laboratorium_sztuki.